آلمان کشوری دارای جاذبه های طبیعی غنی در کنار جاذبه های تاریخی دارای آب و هوایی چهار فصل می باشد.آلمان دارای بهار زیبایی می باشد و بعد از یک زمستان سرد درجه هوا و قیمت هتل ها هم افزایش پیدا می کند. آلمان در تابستان شلوغ‌ترین فصلش را از لحاظ جذب توریست تجربه می کند.اگر در پاییز قصد سفر به این کشور را دارید باران های فراوانی را مشاهده می کنید و در زمستان هم برف فراوانی را می بینید.

در بیشتر مناطق کشور آلمان،آب و هوای معتدل فصلی وجود دارد.این بدین معنی که چهار فصل سر جایی خود قرار دارد و سرما و گرمای خیلی شدید را مشاهده نمی کنید. آب و هوای آلمان با وزش باد اقیانوس اطلس (آتلانتیک) متغیر می باشد. با توجه به این آب وهوا در بخش های شمال غربی ئ شمال آلمان دارای و میزان ریزش باران در فصل تابستان در سطح بالایی قرار دارد.

در زمستان‌ داری آب و هوا معتدلی می باشد و در تابستان‌ها، خنک می باشد. در قسمت شرقی آلمان، آب و هوا بیشتر قاره‌ای می باشد و زمستان‌ها بسیار سرد و تابستان‌ها بسیار گرم، و اغلب دارای آب و هوای خشک می باشد. بخش مرکزی و جنوبی آلمان دارای آب و هوای متغیری می باشد یعنی هر دو نوع هوای اقیانوسی و اقلیمی را شامل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *