فرانسه در هر فصل زیبایی های خاص خودش را دارد و جز کشورهایی می باشد که هر زمان می توان به آن سفر کرد.اما بهار فرانسه بسیار زیبا می باشد. به هر حال هر وقت هوا زیادی گرم یا سرد بشود، فرانسوی‌ها جشن‌ها و فستیوال‌های مختلفی را برگزار می کنند تا بدی هوا دیده نشود. تنها چیزی که باید از قبل سفر به این کشور در نظر بگیرید این که وقت تعطیلات از کریسمس تا سال نو و عید پاک،فرانسوی‌ها به مسافرت می روند .وقتی که مدرسه‌ها که تعطیل می شوند، همه‌ی مردم به سمت ساحل‌ها و کوهستان‌ها و سایر مناطق توریستی می روند. در این زمان شهرها خلوت می شوند و مغازه ها تعطیل هستند و هم چنین قیمت هتل ها سر به فلک می کشد و ساحل ها پر از ازدحام مردم می باشد.

آب و هوای کشور فرانسه، چهارفصل می باشد و ناحیه به ناحیه و حتی شهر به شهر آب و هوایی متفاوتی وجود دارد. در پاریس هیچ وقت درجه هوا به سمت منفی نمی رود و بارش برف هم کم می باشد. در شهر برست، بین ماه‌های اکتبر و دسامبر (مهر تا آذر)، بارش باران شدید و طولانی وجود دارد و هوا هم مه‌آلود دیده می شود،اما ماه مه (اردیبهشت)، خشک‌ترین ماه سال می باشد.در ساحل مدیترانه در جنوب آب و هوا خشک می باشد. بهار و پاییز،بارش باران وجود دارد، اما در تابستان‌ها آفتاب تندی می تابد.و رطوبت هوا هم کم می باشد. در پرووانس ، گاهی زمستان‌ها هم باد گرم می‌وزد. در عوض، برتانی و نورماندی زمستانشان ملایم و تابستانشان خنک را دارند.

در فرانسه آب و هوای معتدل و مدیترانه ای وجود دارد.در مناطق مختلف آب و هواهای متفاوتی وجود دارد. اقیانوسی، مدیترانه ‌ای، اقیانوسی مرطوب، سرد و زمستانی … از جمله آب و هواهای متنوع در این کشور می باشد.قبل از مسافرت به این کشور ابتدا از آب و هوایی آن مطلع شدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *