در بریتانیا همیشه باران می بارد و هوا در بسیاری مواقع ابری می باشد ولی با این همه باراش لندن خشک تر از رم،نیویورک،توکیو،بریسبان می باشد.دلیل اینکه مردم باران و بریتانیا را به هم پیوند زده است که هوای اینجا بسیار پیش بینی ناپذیر می باشد.بارش باران فقط در یک فصل رخ نمی دهد و در هر زمانی از سال ممکن است باران ببارد. شما اغلب در یک روز آفتاب زیبا، باد تند و باران ملایم را تجربه خواهید کرد.امادر صورتی که لباس مناسب بپوشید و نگاهتان به بریتانا خوب باشد می توانید از مسافرتان لذت ببرید.

تغییرات آب و هوا

در بریتانیا آب و هوای آن به ندرت شدید گرم یا سرد می شود با وجود اینکه نمی توان آن را پیش بینی کرد.در تابستان، متوسط دما بین ۹ تا ۱۸ درجه سلسیوس (۴۸ تا ۶۴ درجه فارنهایت) متغییر می باشد. برخی اوقات دما در یک موج گرما به حدود ۳۰ درجه سلسیوس می رسد (۸۶ درجه فرانهایت) اما این پدیده نادر می باشد.
در زمستان متوسط دما بین ۲ تا ۷ درجه سلسیوس می باشد (۳۶ تا ۴۵ درجه فرانهایت) اما اغلب به فقط کمی کمتر از صفر درجۀ سلسیوس (۳۶ درجه فرانهایت) پایین می ماند. خوشبختانه بیشتر خانه ها، ساختمان ها، قطارها و اتوبوس ها دارای سیستمهای گرمایشی خوبی می باشد.در کل تفاوت کمی بین مناطق مختلف بریتانیا می باشد.اما شما در مناطق کوهستانی برف و باران و باد بیشتری را مشاهده می کنید.برای مشاهدۀ گزارش ها و آمارهای آب و هوایی، به وب سایت ادارۀ هواشناسی یا وب سایت آب و هوای BBC بروید.

فصل ها

بهار: (مارچ، آپریل و می) زمان ریزشهای آفتاناگهانی باران، شکوفه دادن درختان و گیاهان گل دار می باشد.
تابستان:(جون، جولای و آگوست) گرمترین فصل بریتانیا می باشد که با روزهای آفتابی طولانی، رعد و برقهای گاه به گاه و در برخی سالها موجهای گرما
پاییز:(سپتامبر، اکتبر و نوامبر)در این فصل هوا می تواند معتدل و خشک یا مرطوب و بادخیر باشد.
زمستان(دسامبر، ژانویه و فبریه) سردترین فصل بریتانیا می باشد که با دماهای منجمد کننده، یخبندان و برخی اوقات برف همراه می باشد.

آفتاب روز

بین ساعت های آفتاب روز در طول سال در بریتانیا تفاوت بزرگی وجود دارد.بلندترین ساعتهای آفتاب روز در ۲۱ ام ژوئن می باشد.در این روز،طلوع آفتاب درست قبل از ساعت ۵ می باشد و غروب بآفتاب بعد از ساعت ۹ شب می باشد.کوتاهترین ساعتهای آفتاب روز در ۲۱ دسامبر می باشد. در این روز،طلوع آفتاب در ساعت ۸ صبح می باشد و غروب آفتاب حدود ساعت ۴ عصر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *