سومین اقتصاد بزرگ اروپا کشور انگلستان می باشد و نرخ بیکاری این کشور در پایان ماه ژوئن سال ۲۰۱۴،۶/۴ درصد بوده است که در اصل پایین ترین نرخ بیکاری از سال ۲۰۰۸ بوده است.با اساس اطلاعات اداره ی آمار ملی، ۴۰ درصد از افزایش سطح اشتغال در سال های گذشته در میان اتباع غیر انگلیسی می باشد. در سال گذشته حدود ۳۲۶۰۰۰ کارگر متولد خارج از کشور در انگلستان موفق به پیدا کردن شغل در انگلستان شده اند که یک چهارم آن ها از شرق اروپا مانند لهستان، مجارستان و لیتوانی می باشند.رشد اقتصادی بیشتر در لندن و جنوب شرق متمرکز شده است، و نرخ بیکاری بیشتر در شمال انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی می باشد. لندن بازار کار پررونقی با حدود ۱۰ برابر مشاغل بیشتر نسبت به سایر مناطق این کشور را دارد که البته رقابت بسیار بیشتری هم برای تصدی این مشاغل می باشد.اگر شما یک کار حرفه ای و یا با دستمزد بالا مدنظر دارید پس باید توانایی بالایی در مکالمه زبان انگلیسی داشته باشید. هم چنین دانستن یک زبان دوم نیز می تواند برایتان یک مزیت به حساب می آید. در ضمن یافتن شغل های معمولی و نیمه وقت نسبتا آسان می باشد اما دستمزد پرداختی نیز بسیار پایین می باشد.

مشاغل پرکاربرد در انگلستان

در انگلستان در تخصص های مهندسی ، در IT (معمار، تحلیلگر، طراح، برنامه نویس)، متخصص محیط زیست، پزشک، معلم علوم، آشپز، نوازنده ارکستر حرفه ای، و یا رقصنده باله باشید با کمبود نیروی کار مواجهه هستند و احتمال پیدا کردن کار در این زمینه ها بسیار بالا می باشد. مهمان نوازی و گردشگری (Hospitality) و خرده فروشی (retail) دارای گردش کارکنان زیادی می باشدو اغلب در این بخش جای خالی شغلی موجود می باشد.

محیط کار در انگلستان

در شرکت های انگلیسی سیستم های مدیریت مجزایی وجود دارد.در بسیاری از آن ها تصمیمات توسط مدیران گرفته می شود و در برابر تیم کارکنان بسیار جدی می باشند.. رهبری کارآمد یک تیم و داشتن یک رابطه خوب با کارکنان از مهارت های مهم مدیریتی می باشد که در شرکت های انگلیسی وجود دارد.و هم چنین کار گروهی در تیم دارای ارزش بالایی می باشد.بسیاری از انگلیسی ها به برگزاری جلسات علاقمند می باشند؛ آنها عموما با یک دستور کار از پیش مشخص شده جلسات خود را اداره می کنند و در حالی که دارای لحن رسمی می باشند برای هر فرد وظیفه ی خاصی در نظر گرفته شده است . انگلیسی ها اغلب در محل کار لحن شوخی را مورد استفاده قرار می دهند تا به طور غیر مستقیم انتقادات خود را عنوان کنند تا فرد مخاطب خجالت زده نشود و درک این مخصوصا برای ایرانی ها در ابتدا بسیار سخت می باشد.انگلیسی ها مودب اما نسبتا رسمی و منطقی می باشند و به عمل گرایی بیشتر از بوروکراسی علاقه نشان می دهند.بودجه سالانه، مرکز تمرکز برنامه ریزی های سازمانی می باشد که رسیدن به اهداف مدنظر معمولا با پرداخت پاداش همراه می باشد.تفاوت طبقاتی، به طور عمده توسط لهجه، آموزش و پرورش فرد و ظاهر و رفتار او در محل کار بسیار مشخص می باشد.هنوز هم بسیاری از مردان در درجه بالایی مدیریتی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *