آکسفورد یکی از شهرهای بی نظیر انگلستان می باشد.علی رخم جمیت کم این شهر،موقعیت خوبی برای جذب توریست دارد . بناهای متعدد تاریخی از دوره‌های مختلف معماری، از مهم‌ترین جاذبه‌های آکسفورد به شمار می‌آیند. در زیر با چند تا از آثار تاریخی این کشور آشنا می شویم.

کلیسای جامع مسیح

معروف‎ترین دانشکده‌ی دانشگاه آکسفورد،«کلیسای جامع مسیح» (Christ Church) می باشد. این دانشکده، درست در مرکز شهر مستقر شده است و می‌توانید از قسمت‌های مختلف آن، از جمله کلیسای باشکوه، سالن اصلی و چمنزار خوش منظره‌ی آن دیدن نماید. در واقع، سالن غذاخوری بزرگی که در فیلم هری پاتر مشاهده می کنید، از سالن بزرگ این دانشکده ساخته شده است.

موزه تاریخ طبیعی دانشگاه آکسفورد

می توان گفت که ساختمان «موزه‌ی تاریخ طبیعی دانشگاه آکسفورد» (Oxford University Museum of Natural History)، به سبک نئو-گوتیک بنا شده است. مجموعه‌ی وسیعی از آثار مربوط به زمین شناسی و آثار باقی‌مانده از گونه‌های مختلف حیوانات، در این موزه نگهداری می‌شود. اسکلت‌های اعجاب‌انگیز دایناسورها و بقایای پرنده‌ی «دودو» (Dodo)، می توان اشاره کرد که جزو پرطرفدارترین آثار این موزه می باشد.

باغ گیاهشناسی دانشگاه آکسفورد

در سال ۱۶۲۱ «باغ گیاهشناسی دانشگاه آکسفورد» (University of Oxford Botanic Garden)، تأسیس شده است و مکان مناسبی برای فرار از شلوغی شهر و لذت بردن از آرامش و طبیعت سبز آن به شمار می آید. بازدیدکنندگان می‌توانند گلخانه‌های شیک و زیبای این باغ را مشاهده کنند که با گیاهان شگفت انگیزی از سراسر دنیا طراحی شده است. همچنین گل‌های رنگارنگ این باغ، منظره بینظری را کشف کرده است.با بازدید از این باغ خاطرات بسیار زیبایی را می توانید با عکس ثبت کنید.

پل هرتفورد

این پل هوای که دو بخش مختلف از دانشکده‌ی هرتفورد را به هم متصل کرده است. این پل شباهت بسیار زیادی با «بریج آف سایز» (Bridge of Sighs) دارد و برخی از افراد این پل را به همین نام هم می شناسند.این پل گردیشگران بسیار زیادی را به خود جذب کرده است.

قلعه آنلاکد آکسفورد

از قلعه آنلاکد آکسفورد می توان با کمک تور از آن بازدید کنید.با قدم زدن در ساختمان‌های قلعه‌ی آنلاکد، از جمله زندان و سردابه‌ی باستانی آن، شما می توانید تصورات زندگی را در آن زمان را تجسم کنید.هم چنین می‌توانید از «برج ساکسون سنت جرج» (Saxon St George’s Tower) نیز بالا روید و به دورنمای حیرت انگیز ۳۶۰ درجه‎ی شهر دسترسی پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *