یکی از کشورهای پرطرفدار اروپایی به دلیل امکانات رفایی سطح بالا و داشتن مکان های رفاهی جذاب،انگلستان می باشد.امکانات رفاهی انگلستان در تمام طمینه ها از جمله پزشکی و بهداشتی،آموزش و پرورش و تفرحی می باشد.سیستم آموزشی انگلستان یکی از سیستم های قدرتمند آموزشی در اروپا و البته در جهان به شمار می آید.با وجود اینکه سیستم آموزشی انگلیس رایگان نمی باشد ولی همواره از محبوبیت های خاص خودش را دارا می باشد.و می توان ذکر کرد که این سیستم آموزشی یکی از گرانترین نظام آموزشی می باشد.در مدارس و دانشگاهای انگلستان استاندارهای بالایی در تدریس وجود دارد و همچنین دانشگاهایی این کشور در جهان مشهور می باشند.
هم چنین ارائه خدمات بهداشت و درمان در کشور انگلستان دارای کیفیت بسیار بالایی و رایگان می باشد.که البته بودجه این خدمات با مالیات عمومی ایجاد شده است.با توجه به امکانات این کشور سلطنتی افراد زیادی خواستار مهاجرت به این کشور را می باشند.که در ادامه اطلاعات جامعی در مورد چگونگی اخذ ویزا در این کشور گفته شده است.

انواع سیستم ویزای point-base system انگلستان:

 1. ویزای Tier 1
  • ویزای سرمایه گذاری
  • شرایط اولیه برای مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری بدین صورت می باشد که بتوانید ۲،۰۰۰،۰۰۰ پوند یا بیشتر را در شرکت های فعال این کشور را داشته باشید و همچنین شما خارج از منطقه اقتصادی اروپا باشید.مدت زمان اخذ این ویزا تقریبا ۳ ماه می باشد و البته این مبلغ باید ۹۰ روز قبل از اقدام در حساب شما باشد.بعد از گرفتن این ویزا شما سه هفته فرصت دارید که وارد این کشور شوید.متقاضیان این ویزا می توانند حداکثر تا ۳ سال و ۴ ماه در این کشور اقامت کنند و هم چنین بعد از دو سال می توانید برای اقامت دایم این کشور اقدام کنید.

  • entre prenear
  • این نوع برای تاسیس شرکت در انگلستان می باشد.سرمایه برای شروع یک فعالیت اقتصادی می بایست ۲۰۰ هزار پوند می باشد که باید تحت نظارت سازمان FSA در گردش باشد.داشتن مدرک زبان انگلیسی (معمولا نمره ۶/۵ ایلیس) می تواند تا ۱۰ امتیاز شانس شما را افزایش بدهد.

 2. ویزای TIER 2
 3. این همان نوع ویزای مهارت شغلی یا skilled worker می باشد.با این ویزا شما اجازه اقامت کاری را در این کشور را دارید.با داشتن ۵ سال متوالی این ویزا شما می توانید برای اقامت دایم این کشور اقدام کنید.
  برای اخذ ویزای کاری داشتن پیشنهاد کاری ار یک موسسه یا شرکت انگلیسی برای کارهای کوتاه مدت یا بلند مدت لازم می باشد.البته این موسسات باید مجوز Tier2 را داشته باشند.مدت زمان بررسی این ویزا سه هفته می باشد.البته امروزه سیستم امتیاز بندی برای گرفتن ویزا در انگلستان وجود دارد.که متقاضیان واجد شرایط باید حداقل امتیاز را کسب نمایند.فاکتورهای سیستم امتیاز بندی در موارد ذیل می باشد:
  ۱-COS : این بیشترین امتیاز را برای درخواست ویزای انگلستان را دارد .و حداکثر ۳۰ امتیاز را شامل می شود.
  ۲-مدرک زبان IELSE : حداکثر امتیاز ۱۰ می باشد.
  ۳-درآمد مالی:حداکثر ۲۰ امتیار را دارد.میزان حقوق دریافتی در قبال کار انجام شده نباید از ۲۰۸۰۰ پوند در سال کمتر باشد.
  ۴-تمکن مالی:حداکثر ۱۰ امتیاز می باشد.شامل هزینه اقامت برای ماه اول در انگلیس می باشد.

 4. ویزای Tier 3
 5. یک نوع ویزای کاری می باشد که متقاضیان برای درخواست کار موقت در این کشور می توانند اقدام کنند.

 6. ویزای Tier 4
 7. این همان ویزای تحصیلی انگلستان می باشد که شامل دو دسته می باشد.
  ۱-General بالایی ۱۷ سال
  ۲-Child از ۴ سال تا ۱۷ سال
  شرط اولیه گرفتن پذیرش از یک دانشگاه یا موسسه آموزشی در انگلستان می باشد.

مراحل آنلاین دریافت ویزای انگلستان

 1. باز کردن اکانت کاربری با آدرس ایمیل فعال
 2. انتخاب نوع ویزای درخواستی
 3. تکمیل اطلاعات درخواستی در فرم (اطلاعات شخصی) : فرم تقاضای ویزا باید برای هر کدام از متقاضیان به صورت جداگانه تکمیل شود.
 4. امضای الکترونیک مسافر که به منزله تائید اطلاعات وارد شده است.
 5. خذ وقت سفارت: وقت ویزا به صورت هفتگی (سه‌شنبه‌ها ساعت ۱۳:۰۰) تعیین می‌شود؛ بنابراین، توصیه می‌شود تا متقاضیان در این زمان خاص حتما برای تعیین وقت ملاقات اقدام کنند.
 6. رداخت هزینه
 7. رجیستر کردن اطلاعات برای بازگشت پاسپورت متقاضی

برای ویزای انگلستان مصاحبه ندارد،ولی متقاضی حتما باید در محل سفارت برای انگشت نگاری،ارائه مدارک درخواستی و پرداخت هزینه ویزا الزامی می باشد.در این مرحله اصل مدارک و کپی مدارک نزد بخش سفارت قرار می گیرد و به متقاضی رسید تحویل داده می شود. و اصل مدارک بعد از صدور ویزا به متقاضی تحویل داده می شود.لازم به ذکر می باشد که مدت زمان لازم برای صدور ویزا تا ۲۰ روز طول بکشد.

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا

 • شناسنامه و کارت ملی
 • اصل گذرنامه دارای اعتبار یک‌ ساله به همراه گذرنامه قدیمی
 • اصل و کپی اسناد و اموال غیر‌منقول متقاضی و همسر وی
 • اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری سه ماه گذشته (برای مدیران و سهامداران اصل ارائه اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی شش ماه گذشته الزامی است.)
 • دو قطعه عکس رنگی زمینه سفید
 • اصل مدارک شغلی مانند گواهی اشتغال به کار، پروانه کسب، لیست بیمه، کارت پرسنلی، حکم و کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت پانشجویی و…
 • گواهی سپرده یا اوراق بهادار (سهام)
 • اصل اجاره‌نامه املاکی که سند آن‌ها ارائه شده است.
 • اصل یا کپی دعوتنامه (در صورت وجود؛ در این حالت باید کلیه مدارک میزبان شامل برگه‌های مالیاتی سه ماه گذشته، کپی پاسپورت یا اقامت دائم، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی، سند محل اقامت، قبوض پرداختی نیز ارائه شوند.)
 • واچر هتل
 • اصل سند ازدواج

لازم به ذکر هست که کلیه مدارک فوق باید دارای ترجمه رسمی انگلیسی باشند