اگر می خواهید زندگی پر از فرهنگ و سرگرمی را داشته باشید فرانسه انتخاب بسیار خوبی می باشد.فرانسه یکی از بزرگترین کشورهای اروپایی غربی می باشد.پاریس،پایتخت کشور فرانسه هم یکی از شهرهای رویایی اروپا می باشد و داریی جمعیت ۲٫۲ میلیون نفر می باشد.این کشور یکی از کشورهای فرهنگی جهان به حساب می آید و هنر جایگاه ویژه ای در این کشور دارد و مقصد بسیاری از هنرمندان می باشد.نرخ جرم و جنایت در این کشور پایین می باشد و ازادی فردی برای شهروندان وجود دارد.در فرانسه می توان زندگی لذت بخشی داشت و همچنین هزینه های زندگی در این کشور بسیار پایین می باشد.از لحاظ سیستم آموزش پرورش داری سیستم پیشرفته ای می باشد.با وجود ویژگی های بارز فرانسه،این کشور می تواند یک گزینه مناسب برای مهاجرت،تحصیل،مسافرت باشد.

برای سفر یه فرانسه بر اساس هدفتان می توانید ویزای مورد نظر را انتخاب کنید و اقدام به گرفتن ویزا کنید.انواع ویزاهای فرانسه عبارتند از:

 • ویزای شینگن فرانسه
 • ویزای ورود به فرانسه و منطقه شینگن می باشد. منطقه شینگن،شامل کشورهای فرانسه، آلمان، اتریش، هلند، بلژیک، نروژ، لوکزامبورگ، سوئد، جمهوری چک، پرتغال، اسپانیا، لهستان، دانمارک، مجارستان، یونان، فنلاند، اسلوونی، لتونی، لیتوانی، ایتالیا، اسلواکی، مالت و ایسلند می باشد که در واقع بر اساس معاهدهای که بین این کشورها بسته شده است شهروندان این کشورها می توانند در سراسر این منطقه بدون نیاز به گرفتن ویزای خاصی رفت و آمد داشته باشند.و هم چنین مردم کشورهای خارج از این محدوده می توانند با اخذ یکی از ویزاهای این کشور در کل منطقه سفر کنند.

  انواع ویزای شینگن فرانسه عبارتند از:

  ویزای ترانزیت فرانسه، ویزای شینگن نوع A:اعتبار این ویزا سه ماه می باشد که با این ویزا می توانید به فرانسه پرواز کنید و از فرودگاه فرانسه به یکی از کشورهای خارج از منطقه شینگن بروید.با این ویزا حق اقامت در فرانسه یا خروج از فرودگاه را نخواهید داشت.

  ویزای عبوری فرانسه، ویزای شینگن نوع B :اعتبار این ویزا سه ماه می باشد که با آن می توانید به فرانسه پرواز کنید و از فرودگاه خارج شوید و از طریق حمل و نقل زمینی به کشوری خارج از منطقه شینگن بروید.در این صورت حق اقامت در فرانسه را در اختیار ندارید.

  ویزای توریستی فرانسه، ویزای شینگن نوع C:اعتبار این ویزا مانند دو ویزای فوق سه ماه می باشد.با این ویزا می توانید سفری یه مدت کوتاه و به مدت معین در این کشور اقامت داشته باشید.

  ویزای ملی فرانسه، ویزای شینگن نوع D:این نوع ویزا، ویزایی بلندمدت می باشد و به موجب آن می توانید مدتی طولانی در فرانسه حتی برای تحصیل و کاراقامت داشته باشید.

 • ویزای پزشکی
 • دریافت ویزای کوتاه مدت برای معالجات پزشکی یکی دیگر از انواع ویزاهای فرانسه می باشد.برای این نوع ویزا علاوره بر مدارک های ویزاهای دیگه می بایست افراد برگه قرار ملاقات از سوی پزشک و بیمار که در آن مدت‌زمان درمان و بستری از سوی پزشک ارایه دهند.هم چنین می‌بایست تعهدنامه‌ای به‌عنوان پرداخت تمام مخارج به موسسه درمانی در فرانسه، تهیه شود. تمامی فاکتورهای که در دوره درمان پرداخت‌شده و همچنین بیمه پزشکی نیز جزء این دست از مدارک می‌باشد.

 • ویزای تحصیلی
 • رایگان بودن تحصیل در فرانسه یکی مزیت بارز برای انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل می باشد.البته داشتن مدرک زبان فرانسه برای تحصیل رایگان در دانشگاه الزامی می باشد.با توجه به نوع رشته در برخی از دانشگاها باید ۱۵۰ تا ۴۰۰ یورو پرداخت گردد.و هم چنین در این کشور دانشجویان می توانند بیست ساعت در هفته کار پاره وقت داشته باشند،بنابراین جایی هیچ تردیدی در انتخاب فرانسه برای ادامه تحصیل وجود ندارد.با توجه به مطالب گفته شده باید برای دریافت ویزای فرانسه به‌منظور تحصیل در این کشور اقدام کنید و امکان پذیر نمی باشد که از ویزای توریستی این کشور برای ادامه تحصیل استفاده کنید.

 • ویزای فرانسه برای اشتغال
 • فرانسه کشوری کاملا صنعتی و اقتصادی می باشد و در مقایسه بار کشور های اروپایی دارای جمعیت بیشتری می باشد.هر چند به دلایل صنعتی بودن این کشور میزان تقاضایی کار از سراسر جهان در این کشور زیاد می باشد و در کل سیاست فرانسه بدین صورت می باشد که نیروی خارجی کمتری را جذب کند ولی در سال ۲۰۱۶ دولت فرانسه مجوز گذرنامه استعداد را دلیل بدست آوردن مجوز کار خاص شهروندان غیر اتحادیه اروپا سوئیس برای گروهی خاص شامل موارد زیر دذ نظر گرفت:
  -فارغ التحصیلان ماهر و متخصص
  -کارکنان یک شرکت نوآور با درآمد بالا
  -کارگران بسیار ماهر (دارنده کارت آبی اتحادیه اروپا)
  -کارکنان در “مأموریت” با یک قرارداد کاری فرانسوی
  -محققان و دانشمندان
  -قهرمانان یک پروژه اقتصادی نوآورانه
  -سرمایه گذاران اقتصادی یا مالی
  -نمایندگان شرکت های معتبر جهانی
  -هنرمندان مشهور
  -افراد مشهور بین المللی در زمینه های علمی، ادبیات، هنر، تحصیلات، ورزش و غیره…

  با توجه به این قرارداد اگر یک فرد خارجی دارای رزومه قوی در یک زمینه کاری مخصوصا در زمینه های علمی،فرهنگی،ورزشی و امور انسان دوستانه که یاعث ایجاد رونق قابل توجهی برای اقتصاد این کشور باشد می تواند برای اخذ ویزای کار چهار ساله در این کشور اقدام کند.

  راه دیگری برای اخذ مجوز کاری فرانسه که دشوار می باشد این است که متقاضی در کشور فرانسه بتواند از یک کارفرمایی معتبر فرانسوی پیشنهاد شغلی بگیرد و از طریق قراداد شغلی اقدام برای ویزای کار کند. جستجو برای کار در کشور فرانسه، از طریق مراجعه به سایتهای کاریابی کشور فرانسه، روزنامه ها و تبلیغات آنلاین امکان پذیر می باشد.

مدارک لازم برای طی مراحل اخذ ویزای فرانسه

توجه کنید که تمام این مدارک برای اخذ ویزای فرانسه لازم و ضروری می باشد.و عدم وجود یکی از آن ها کنسل شدن درخواست شما می شود.ولی برای اطمینان از اینکه روند درخواست ویزای شما در مسیر صحیحی می باشد با مشاوران ما تماس حاصل کنید تا راهنمایی لازم را به شما بدهند.

۱) فرم درخواست ویزا:
در ابتدا باید این فرم را از سایت سفارت دانلود کرده و آن را پر کنید. در نظر داشته باشید که اگر درخواست شما برای ویزای توریستی فرانسه باشد باید آن را به‌صورت انگلیسی یا فرانسوی پر کنید.
۲) اصل گذرنامه همراه با کپی از صفحات آن:
برای گذرنامه حتما دقت داشته باشید که تا سه ماه بعد از انقضای ویزای شما هنوز اعتبار داشته باشد و هم چنین در گذرنامه شما باید دو برگ وجود داشته باشد که در آن هیچ مهری ثبت نشده باشد.

۳) دو قطعه عکس رنگی:
زمینه این عکس ها حتما باید سفبد باشد.

۴) شناسنامه:
اصل شناسنامه افراد متقاضی به همراه کپی از تمامی صفحات لازم و ضروری می باشد.

۵) ویزای شینگن قبلی:
اگر با گذرنامه فعلی یا گذرنامه‌های قدیمی خود ویزای شینگن گرفته اید، لازم می باشد که از تمام آن ها را با مهرهای ورود و خروج داشته باشید.کپی آن هم الزامی می باشد.

۶) اسنادی مربوط به وضعیت شغلی و اجتماعی متقاضی:
در اینجا برای مثال چند نمونه جایگاههای اجتماعی مختلف را آورده ایم.
الف) افراد بازنشسته: کپی و اصل فیش حقوقی در شش ماه گذشته
ب) شغل آزاد: ارائه صورتحساب مبنی بر تسویه‌حساب‌های مالیاتی، گردش حساب بانکی در ۶ ماه گذشته و ارائه جواز کسب‌وکار
ج) کارمندان: ارائه صورتحساب بر اساس تسویه‌حساب‌های مالیاتی، صورتحساب ۶ ماه بانکی، قرارداد کار و رضایت‌نامه کارفرما مبنی بر خروج از کشور
د) کودکان و دانشجویان: گواهی اساس دادن هزینه‌ها توسط یکی از والدین، ارائه اسناد هویتی، اجازه رسمی پدر زمانی که پدر همراه با فرزند خودش به سفر نمی‌رود، گواهی اشتغال به تحصیل، تمکن مالی فرد مبنی بر تأمین کردن هزینه‌های سفرش
ه) تجار و بنگاه‌داران: گردش حساب بانکی و پرینت از آن، ارائه اظهارنامه ثبت در ثبت شرکت‌ها، ارائه کارت بازرگانی یا پروانه کسب

۷)اثبات تمکن مالی:
ارائه مدارکی که اثبات کند شما تمکن مالی داشته و قادر خواهید بود که هزینه‌های خود را در آن کشور تأمین نمایید.