هامبورگ

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان می باشد که تجربه ای جذاب برای سفر می باشد.بسیاری از افراد معتقد هستند که این شهر یکی از زیباترین شهرهای دنیا می باشد.به این علت که همه‌ جای آن پر از رودخانه و دریاچه است و کانال‌ها و آبراهه‌های پیوسته‌ی آن فرصتی ایده‌آل برای سفر با کشتی کروز و لذت بردن از دریا را مهیا می کند.هامبورگ، شهری که در گذشته مانند یک قصر بوده است و در سال‌های اخیر عظمت سال‌های گذشته‌ی خود را بدست آورده است.در حال حاضر بزرگترین بندر آلمان و یکی از مراکز اقتصادی به شمار می آید.
در این شهر مناطق مسکونی با طراحی زیبا در کنار مناطق متوسط و آپارتمان های امروزی قرار دارد.طبیعت آن زیبایی و طراوت یک قرن پیش خود را بدست آورده است.فهرست کارهایی که باید در هامبورک انجام داد،زیاد می باشد.. بسیاری از این سرگرمی‌ها در ساحل هامبورگ، که دارای ۸۰۰ سال قدمت هستند متمرکز شده اند که می توان به تور با قایق،پیاده‌روی در ساحل و خوردن غذایی خوشمزه در رستوران Rive که رستورانی ایده‌آل برای دیدن سواحل زیبا نیز هست اشاره کرد.از دیگر مناطق دیدنی آن می‌توان به بازار ماهی هامبورگ، موزه‌ی Emigration Museum Ballinstadt و کلیسای St. Michaelis را نام برد.

فرانکفورت

یکی از بزرگترین شهرهای آلمان و مرکز اقتصادی و فرهنگی کشور آلمان شهر فرانکفورت می باشد.شهر فرانکفورت محل تولد معروف‌ترین نویسنده‌ی آلمانی یعنی گوته و محلی برای دیدن و حس کردن تلفیق زیبایی‌های زندگی سنتی و مدرن می باشد.بر فراز برج اصلی این شهر می توان زیبایی های این شهر را ببینیم. Palmengarten یا باغ گیاه‌شناسی فرانکفورت یکی از جاهای زیبا برای دیدن می باشد. این باغ شما را به سفری باغبانی از دشت‌های آفریقایی و گیاهان گرمسیری جنگل‌های انبوه تا باغ‌های گل زیبای اروپایی می برد. مسافرانی که همراه با فرزندان خود به فرانکفورت برود می‌توانند از باغ وحش معروف فرانکفورت نیز بازدید نمایند. این باغ وحش دارای حیوانات متنوعی از نقاط گوناگون جهان می باشد. این شهر هم‌چنین مملوء از موزه‌های قدیمی، کلیساهای صد ساله و آسمان‌خراش‌هایی با طراحی زیبا و بی‌همتا می باشد.فرانکفورت دارای هتل‌های متنوعی می باشد که برای تمامی افراد چه کسانی که قصد سفر اقتصادی را دارند و افرادی که می خواهند سفری لوکس داشته باشند دارای گزینه رضایت بخش خواهد بود.

مونیخ

مونیخ یکی از رقیب های برلین از نظر فرهنگ و مناطق دیدنی مونیخ می باشد. این شهر مرکز استان باواریا و سرسبزترین شهر بزرگ آلمان می باشد. مناظر خیره‌کننده، باغ‌های سرسبز، دریاچه‌ها و کوه‌های زیبا از ویژگی‌های بارز این منطقه می باشد.کلیسای بانوی ما یا Frauenkirche معروف‌ترین مکان دیدنی این شهر و نماد آن به شمار می آید. دو گنبد زیبای این کلیسا را می توان از تمام نقاط این شهر مشاهده کرد.یکی دیگر از نقاط دیدنی این شهر میدان مارین پلاتز در قلب مونیخ می باشد.میدانی تاریخی که مکانی عمومی می باشد که در آن اجراهای خیابانی به نمایش گذاشته می شود.پارک Englischer Garten بزرگ‌ترین پارک شهری اروپا می باشد که دارای دو باغ خرس، بتکده‌ی چینی، خانه‌ی چای ژاپنی و یک معبد با معماری یونانی می باشد. در هنگام سفر به آلمان می توانید یک گردشی کوتاه در رشته کوه‌های آلپ، روستای پر از شور ونشاط Oberammergau و کاخ افسانه‌ای لودویک (پادشاه باواریا) یعنی Neuschwanstein داشته باشید.خرید در شهر جذاب مونیخ یک تفربح می باشد. در کنار خرید می‌توانید غداهای اصیل باواریایی را در رستوران‌ها و کافه‌های زیبا در نقاط مختلف این شهر لذت ببرید.

درسدن

درسدن به لقب فلورانس البه شهرت زیادی دارد که در شرق آلمان مستقر شده است.این شهر به علت داشتن ساختمان‌های تاریخی بسیار که شما را با رویای چند صد سال پیش که این شهر پایتخت پادشاهی آلمان بوده،محبوب گردشگران زیادی قرار گرفته است.این شهر مهم دارای گنجینه‌های تاریخی بسیار با راه‌پله‌های اشرافی، تراس‌های با دید وسیع، میدان‌های بزرگ که با مجسمه‌های رسمی سینت‌ها و پادشاهان ساخته شده است، رستوران‌های زیبا و مغازه‌های امروزی می باشد.۶۳ درصد این شهر با درختان و پارک‌های سرسبز تزیین شده است و به همین دلیل این شهر یکی از سرسبزترین شهرهای اروپا شناخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *