دولت فرانسه در طی ۱۸ سال گذشته در پایان سال ۲۰۱۶ تعداد بیکاران به ۹/۷ درصد رسیده است که در سال ۲۰۱۵ در حدود ۱۰/۵ بوده است.هم چنین تعداد افراد بیکار برای ۲۵ ساله ها در حدود ۲۳٫۳ درصد در سال ۲۰۱۶ بالا افزایش یافته که بالاترین درصد در اروپا می باشد. در این کشور اکثریت قراردادهایی که بسته می شوند موقت است و قراردادهای دائمی کم می باشد. در هر حال اگر شما زبان فرانسوی بلد باشید و به صحبت کردن مسلط شوید درصد شانس بالایی برای رسیدن به شغل مورد نظرتان خواهید داشت.

میزان حقوق در فرانسه

به طور کلی میزان حقوق و دستمزد برای هر فرد مهم و ضروری می باشد.حداقل میزان دستمزد در فرانسه حدود ۹٫۷۶ یورو به ازای هر ساعت کاری در سال ۲۰۱۷ بوده است. این نکته مهم می باشد که شما زمانی در فرانسه کار پیدا می کنید که هیچ گزینه و کاندیدای مناسب دیگری مانند شما در فرانسه درخواست در این مورد شغلی نداشته باشد. در این صورت خیلی مهم می باشد که شما دارای تخصص کاری بالایی باشید.در فرانسه کارخانه های بسیاری در زمینه هوا فضا، صنعت موتور، نساجی، دارویی، ماشین آلات صنعتی، فلزکاری، الکترونیک، غذا و آشامیدنی و توریسم وجود دارد.

کارهای خدماتی در فرانسه

بر طبق تحقیقاتی که ارائه شده است ،تحقیق و بانکداری شاخه های هستند که نرخ استخدام در آن بالا بوده است و حدودا سه چهارم از مردم در کارهای خدماتی فعالیت دارند. اگر شما به دنبال شغل های مدیریتی می باشید، داشتن مهارت و تجربه مدیریتی به خصوص در شاخه های فروش، ساخت و ساز، علوم، مهندس اهمیت ویژه ای دارد.درصد شانس پیدا کردن کار در زمینه حسابداری و آی تی نیز در فرانسه بسیار بالا می باشد.شغل هایی هم در زمینه صنعت توریسم (شامل هتل داری) مراقبت و رسیدگی (شامل رسیدگی به خانه، پزشکی، بخش روانپزشکی، نگهداری از کودک) و کشاورزی وجود دارد.و هم چنین آموزش زبان انگلیسی و تدریس نیز موارد دیگری که می توان نام برد.

تخصص بازاریابی در فرانسه

یکی از پرطرفدارترین رشته های دانشگاهی امروزه رشته بازاریابی می باشد که شما با درصد بالایی می توانید وارد بازار کار شوید. گاهی اوقات بعضی از افراد ترجیع می دهند به جای ورود به بازار کار و صنعت تحصیلات خود را ادامه بدهند و کارهای تحقیقاتی را در کنار تدریس در دانشگاه داشته باشند.در همین راستا یک جایگاه تدریس در زمینه رسانه های دیجیتال بازاریابی، اجتماعی وجود دارد که علاقمندان به این کار می توانند در مسیر قرار بگیرند.اگر شما مدرک دکترای بازاریابی و هم چنین تجربه تدریس را دارید می توانید برای این موقعیت شغلی اقدام کنید. با اینکه مهارت زبان انگلیسی برای پذیرش الویت اول را دارد اما دانش زبان فرانسه اجباری نمی باشد.

تخصص مدیریتی در فرانسه

رشته مدیریت یکی از شاخه های پرکاربرد در ایران و تمام کشورهای دنیا می باشد.تعداد افراد زیادی که مدرک لیسانس خود را در رشته ای دیگری دریافت کرده اند، مایل به ادامه تحصیلات خود در انواع گرایش های مدیریت می باشند. در همین راستا دو موقعیت شغلی در زمینه مدیریت و یک جایگاه تدریس در زمینه مدیریت عملیاتی برای دانشجویانی که دارای مدرک دکترا در مدیریت هستند را پیشنهاد می کنیم.اگر شما دارای نمرات بالایی و هم چنین سابقه تدریس هستید می توانید برای این موقعیت شغلی اقدام کنید.

تخصص خدمات عمرانی در فرانسه

در فرانسه می توان به خدمات مدنی دولت، قوه قضائیه، خدمات مدنی بیمارستان های دولتی و خدمات مدنی دولت های محلی برای خدمات عمرانی نام برد.که وظایف آنها با موضوع مشترک که نیاز به ارائه خدمات با کیفیت به عموم مردم دارند می باشد،تفاوت دارد. متقاضیان کار اگر بتوانند اقامت فرانسه را دریافت کنند شرایط بسیار برای شاغل شدن در این زمینه را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *